12 odporúčaní pre vodičov – motaristov

Do 12-ich bodov sme pre teba zhrnuli všetky dôležité formácie a odporúčania, ktoré ak dodržíš, tvoji spolucestujúci budú nadmieru spokojní so službou, ktorú poskytuješ, a v budúcnosti pravdepodobne budú chcieť 12pont fokepcestovať výhradne s tebou . Priblížme si teda, čo môžeš urobiť ako vodič v prospech toho, aby ťa cestujúci považovali za spoľahlivého aby si získal čím viac rezervácií a podľa možnosti, aby si vybudoval bázu stálych pasažierov.

Začnime hneď od základov. Ak si sa už zaregistroval a podal inzerát, prvé dva body budú pre teba iba opakovaním.

I

1. Zaregistruj sa na portáli Motar, vyplň svoj ​​profil !
Je dôležité, aby si správne uviedol svoje telefónne číslo, pretože ako Vodič si povinný 1v každom prípade vykonať validáciu cez telefón. Uvádzaj iba pravdivé údaje! Ak namiesto mena uvedieš napríklad “xxx yyy”, vyvoláš dojem, že niečo tajíš, respektive skrývaš. nemaj strach, bez registrácie je v systéme vidieť iba tvoje krstné meno, ale ak si niekto rezervuje u teba miesto, chce sa ubezpečiť, že si existujúca osoba.

I

2. Podaj svoj inzerát!
Prvým krokom pri podávaní inzerátu je kontrola telefónneho čísla, ak to doteraz neprebehlo.
2Druhým krokom je uvedenie údajov tvojho motorového vozidla. Dôležité: uvádzaj iba pravdivé údaje! Aj tento údaj je viditeľný len po registrácii, avšak znižuje tvoju dôveryhodnosť, ak uvedieš ŠPZ-tku AAA-111. Tretím krokom je podrobné vyplnenie elektronického formulára inzerátu. Detaily o tomto kroku sa dozvieš z nášho ďalšieho článku.

I
3. Po podaní inzerátu ho môžeš zdieľať na sociálnych sieťach, 3
ale na svojej profilovej stránke môžeš nastaviť aj automatické zdieľanie inzerátov na Facebook-u.

I
4. Staraj sa o svoj inzerát!
Ak ťa tvoj príbuzný prezvoní s tým, že by pocestoval s tebou, zníž na portáli Motar počet voľných 4miest. Ak zrušíš cestu, vymaž svoj inzerát. Je dôležité, aby tvoje inzeráty boli neustále aktualizované, aby obsahovali iba pravé údaje, pretože niekoľko negatívnych hodnotení môže výrazne kaziť tvoju štatistiku.Zoznam tvojich aktuálnych inzerátov nájde tu: osobné menu -> vodiči -> moje inzeráty.

I
5. Buď na telefóne!
Ak si pasažier rezervuje u teba miesto, bude sa snažiť spresniť priamo s tebou detaily. Ak sa nevie s tebou telefonicky spojiť, zmocní sa ho neistota, začne mať obavy.5 Samozrejme že nemôžeš byť stále na telefóne, ale ako náhle to okolnosti umožnia, zavolaj mu späť, alebo ak mu vieš zatelefonovať iba v neskorých hodinách, napíš mu SMS-ku! Ak si v zahraničí a na linke len v určitých termínoch, uveď vo svojom inzeráte pod poznámkami, kedy je možné ťa hľadať! Ak pasažier s tebou nikdy predtým necestoval, je veľmi dôležité, aby ťa vedel kontaktovať a aby ste sa vedeli dohodnúť na detailoch.

I
6. Buď presný!
Snaž sa dostaviť sa na dohodnuté miesto nástupu včas. Ak prichádzaš z väčšej vzdialenosti a nedá 6sa vypočítať, kedy presne dorazíš na miesto stretnutia, dohodni sa s cestujúcimi, že 10 minút pred príchodom im zatelefonuješ – aby nemali zlý pocit z prípadného meškania, a aby nestáli zbytočne na daždi, vo víchrici či v horúčave.Ak meškáš kvôli nepredvídanej dopravnej situácii, informuj o tom svojich pasažierov!

 

7. Zabezpeč pohodlné miesto všetkým spolucestujúcim
V priemernom päťmiestnom vozidle sa veľmi zle sedí vzadu, na prostrednom sedadle. Ak niekoho7 takto zvezieš na vzdialenosť 200-250 kilometrov, bude sa celkom tešiť, ak sa po výstupe nebude musieť znova učiť chodiť, a s veľkou pravdepodobnosťou si u teba už nikdy nerezervuje miesto. Čo z toho vyplýva? Nech ťa vyjde cesta o niečo drahšie, ale svojim pasažierom zabezpeč pohodlné miesta!

I

8. Buď ku svojim spolucestujúcim pozorný a milý!
Ak pristupuješ ku ostatným pozitívne, aj oni budú milý k tebe. Pomôž svojim spolucestujúcim 8(predovšetkým dámam) naložiť batožinu do kufra vozidla; v prípade batožiny je aj z bezpečnostného hľadiska dôležité, aby sa niekto nehrabal v batožinovom priestore. Ak batožinu uložíš ty, môžeš si byť istý, že pri tvojom štýle jazdy ich aj bez poškodenia dovezieš až do cieľa. Je nepríjemné, ak batožinu naloží pasažier a čínsky porcelán sa v prvej ostrejšej zákrute premení na rímsku mozaiku. Vyskytol sa už aj takýto prípad – je lepšie sa mu vyhnúť.

I
9. Rešpektuj privátnu sféru spolujazdcov!9
Sme rôzni – niekto z nás si rád pokecá, ale sú aj takí, ktorí si počas jazdy chcú trebárs oddýchnuť po včerajšej nočnej zábave, alebo sa akurát pripravujú na skúšku. Stáva sa, že celú cestu predebatujete, ale aj to, že potichučky presedíte – jednoducho každá cesta je iná. Preto buď otvorený ku svojim spolucestujúcim a akceptuj ich.

I
10. Počas dlhšej cesty ponúkni možnosť prestávok v jazde
Ak si myslíš, že spolucestujúci ti aj tak dá vedieť, ak potrebuje zastávku, veľmi sa mýliš. Pasažieri – 10najmä ak po prvýkrát motarujú – nevedia celkom presne, čo sa smie a čo nie. Však ani vodiča autobusu nezvyknú obťažovať s problémami typu „Musím von…“, preto sa môže stať, že to neoznámia ani tebe. Avšak dá sa aj inak: predíď prosbe a navrhni svojim spolucestujúcim, že sa zastavíte na cigu alebo spravíte zastávku na cikanie, ak to bude potrebné. Uvidíš, že spoločná cesta sa bude niesť v inej, lepšej atmosfére.

I
11. Šoféruj bezpečne!
Dôležitosť dodržania pravidiel cestnej premávky azda ani nemusíme zvlášť zdôrazňovať. Ale aj v 11rámci toho sa snaž šoférovať zodpovedne. Môžu sa vyskytnúť situácie, ktoré ty nepovažuješ za nebezpečné, ale tvoj spolucestujúci je už na hranici infarktu. Ak sa neponáhľaš, podľa možnosti sa prispôsob temperamentu svojich pasažierov. Ak ti práve nezáleží na každej minúte, tak uber z plynu, aj keď práve vezieš tanečnice z Lúčnice – lebo by ich bola veľká škoda.

I
12. Po spoločnom cestovaní ohodnoť spolujazdca!12
Podľa našich štatistík až 80 % hodnotených cestujúcich klasifikuje vodičov. Z tvojho hľadiska je získanie čím viac pozitívnych hodnotení dôležité najmä preto, aby si ťa vybralo čím viac pasažierov.

Dodržanie vyššie uvedených 12 bodov je zárukou toho, že nesklameš ani jedného spolucestujúceho. Takto sa čoskoro staneš veľmi obľúbeným v ich kruhu, a hneď môžeš pouvažovať nad kúpou väčšieho vozidla!

 

Prajeme ti príjemné cesty s Motarom, a najmä veľa spolujazdcov!

Komentárov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*
Website